Implanty

Utrata nawet pojedyńczego zęba nie jest obojętna dla całego układu gryzienia i każdy ubytek wymaga jak najszybszego uzupełnienia. Zostawienie pustego miejsca po zębie jest poważnym błędem. Zęby bowiem tworzą tak spójny zespół, że zaczynają się przesuwać lub wysuwać, aby spotkać inne, z którymi mogłyby kontaktować. Utrata jednego lub większej ilości zębów daje kilka możliwości uzupełnienia ich. Jedną z nich jest umieszczenie w kości implantu czyli sztucznego korzenia. W Triodencie wykonujemy zabiegi wszczepiania implantów, nawet w trudnych warunkach stomatologicznych wykorzystując zabiegi sterowania i regeneracji kości.

Implant
Implant to wykonana z tytanu śruba – część wewnętrzna o ściśle określonym kształcie i specjalnie przygotowanej powierzchni, którą lekarz implantolog wprowadza do kości szczęki lub żuchwy w miejscu utraconego korzenia zęba. Na tej śrubie opiera się wówczas część zewnętrzną- naddziąsłową np. porcelanową koronę protetyczną.
Zalety implantu
  • nie osłabia zębów sąsiednich – odbudowując brakujący ząb nie naruszamy ( nie szlifujemy) sąsiednich zębów. Jest to działanie nie inwazyjne i nie osłabia zębów sąsiednich.
  • umożliwia odbudowę zęba na długie lata
  •  pełnia wysokie wymogi estetyczne gdyż zęby na implantach wyglądają bardzo naturalnie.
  • zapobiega zanikowi kości
  •  zapewnia Pacjentowi pełny komfort psychiczny i fizyczny
Rodzaje uzupełnień protetycznych na implantach
Pojedyńcza korona na implancie
Mosty na implantach
Jest możliwe odbudowanie kilku brakujących zębów na dwóch implantach, lub nawet odtworzenie całego łuku zębowego( 6 do 8 implantów)

Ustabilizowanie protezy
Możliwe jest wykorzystanie implantów jako formy zamocowania -ustabilizowania protezy całkowitej za pomocą konstrukcji umieszczonej na 2 lub 4 implantach. Jest to alternatywa dla Pacjentów z problemami związanymi z ruchomością klasycznych protez.

Etapy leczenia

1. Badanie i planowanie leczenia implantologicznego
Podczas pierwszego spotkania lekarz prowadzący ? po przeprowadzeniu szczegółowej analizy ( zdjęcie panoramiczne i tomografia komputerowa)? dokona wyboru najlepszego sposobu przebiegu leczenia implantologicznego. Kolejnym krokiem – po podjęciu przez Pacjenta decyzji o kontynuowaniu leczenia ? jest umówienie się na drugą wizytę. W trakcie jej trwania lekarz prowadzący przedstawia Pacjentowi szczegółowy plan leczenia i przebiegu zabiegu. Ponadto, każdy Pacjent otrzymuje informacje na temat wielkości inwestycji, jaka jest związana z prowadzonym leczeniem (gwarancja nie zmienności ustalonej na wizycie ceny).

2. Przeprowadzenie zabiegu – część chirurgiczna
Podczas wizyty chirurg implantolog wprowadza do kości implanty. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, jest bezbolesny i niejednokrotnie mniej inwazyjny niż skomplikowana ekstrakcja zęba.
Po wprowadzeniu wszczepów rana jest zaszywana i implanty pozostawia się na 3 do 6 miesięcy, całkowicie pokryte dziąsłem.

3. Osteointegracja ? okres wgajania się implantu
Jest to czas potrzebny na proces osteointegracji czyli zespalania się kości z powierzchnią implantów, dzięki czemu uzyskuje się siłę umocowania nawet kilkukrotnie większą niż w przypadku naturalnego zęba. Okres ten trwa zazwyczaj 3-6 miesięcy

Żaden etap leczenia nie wymaga od pacjenta pozostawienia nieuzupełnionego braku zębowego nawet na jeden dzień. Jest to szczególnie istotne przy odbudowie zębów w odcinku przednim. W czasie potrzebnym, aby implanty zrosły się z kością, pacjent użytkuje tymczasowe, konwencjonalne uzupełnienie protetyczne.

4. Odbudowa zęba na implancie-część protetyczna
Po upływie 3-6 miesięcy implanty są odsłaniane i wykonywane jest widoczne w jamie ustnej ostateczne uzupełnienie protetyczne. W zależności od rodzaju braków zębowych oraz planu leczenia są to pojedyncze korony, mosty lub protezy na zatrzaskach.

Cennik:
Konsultacja implantologiczna 100 zł (odejmowane od zabiegu)
Implant część chirurgiczna (wszczepienie) 2500 zł
Regeneracja kości od 1000 zł
Regeneracja zębodołu 200 zł
Korona metalowa licowana porcelaną na łączniku tytanowym 2500 zł
Korona porcelanowa na łączniku porcelanowym od 3000 zł
Korona tymczasowa na łączniku tymczasowym 400 zł