Tomograf, panorama, RTG/RVG

RADIOVIZJOGRAFIA – RVG

Radiovizjografia (RVG) to nowoczesna technika pozwalająca na uzyskanie dokładnych informacji o stanie uzębienia i przyzębia, w sposób mało inwazyjny, a jednocześnie szybko. Zestaw urządzeń służących do uzyskania obrazu rentgenowskiego od razu na monitorze komputera, bez konieczności użycia klasycznej kliszy, pozwala zaoszczędzić czas poświęcany na proces wywoływania. Dawka promieniowania przyjęta przez pacjenta i lekarza jest nawet do 90% niższa, aniżeli przy tradycyjnych sposobach. Możliwa jest komputerowa obróbka i archiwizacja zdjęć. Wszystko to w celu lepszych i szybszych rezultatów w leczeniu. W naszych gabinetach łączymy obie technologie.

ZDJĘCIA PUNKTOWE (ZĘBOWE)- RTG

Badanie rentgenowskie jest jednym z podstawowych badań we współczesnej stomatologii. Zdjęcia rentgenowskie są niezbędne podczas leczenia endodontycznego (kanałowego), zabiegów chirurgicznych, w wykrywaniu próchnicy lub innych nieprawidłowości niewidocznych dla oka. Przedstawiony tutaj aparat pozwala uzyskiwać bardzo dokładne zdjęcia poszczególnych zębów.

W naszym gabinecie wykonujemy takie zdjęcia dla pacjentów z poza naszego gabinet

ZDJĘCIA PANTOMOGRAFICZNE (PANORAMICZNE)

Rentgen panoramiczny umożliwia bezpieczne wykonywanie zdjęć rentgenowskich obrazujących szczękę i żuchwę wraz ze stawami skroniowo-żuchwowymi. Pozwala na uwidocznienie problemu związanego z uzębieniem i przedstawienie optymalnego planu leczenia. Jest nieodzowne w leczeniu protetycznym, ortodontycznym i chirurgicznym.

Tomografia zębów CBCT

Tomografia zębów w stomatologii jest najdokładniejszym i rozstrzygającym badaniem RTG. Do tego tomografia zębów CBCT jest najmniej obciążającym badaniem 3D. Na zdjęciach w metodzie CBCT jesteśmy w stanie nie tyko zobaczyć zaburzenia i stany zapalne w rejonie twarzoczaszki, ale je dokładnie zlokalizować, obejrzeć i pomierzyć. Otrzymujemy projekcje we wszystkich trzech płaszczyznach. Płaszczyźnie czołowej, strzałkowej (bocznej) i horyzontalnej, a także model komputerowy przestrzenny wycinka szczeki i żuchwy wraz zębami.