Stomatologia estetyczna

Korekta kształtu i koloru zębów

Stomatologia estetyczna to dziedzina skupiająca się na idealnym wyglądzie zębów. Wykonuje się w tym celu różne zabiegi, które pozwalają zmienić odcień, wyrównać kształt i długość zębów a także uzupełnić braki. Jedną z najbardziej wybieranych metod tej dziedziny jest wybielanie. Coraz więcej ludzi decyduje się na taki zabieg.

Piękny śnieżnobiały uśmiech jest w dzisiejszych czasach synonimem sukcesu. Jasne zęby są powszechnie akceptowanym symbolem zdrowia i urody. Celem stomatologii estetycznej jest nie tylko poprawienie wyglądu zębów, ale również zwiększenie pewności i poprawa jakości życia pacjentów poprzez piękny i zdrowy uśmiech. W naszych gabinetach stosujemy wszystkie najbezpieczniejsze metody wybielania zębów:

Wybielanie przy użyciu nakładek – szyn

Nakładkowe wybielanie zębów to zabieg, który polega na stosowaniu specjalnych nakładek. Wykonujemy je się na indywidualne zamówienie, które dopasowywane są do uzębienia pacjenta. Stomatolog pobiera odciski zgryzu, a następnie przygotowuje nakładki ze specjalnym żelem wybielającym.

Specyfik wybielający przekazywany jest pacjentowi do użytku domowego. Jest to bardzo wygodny wybór, ponieważ pacjent może wykonywać bez żadnych przeszkód codzienne czynności, gdy cały ten czas nakładki są na zębach. Kuracja trwa od 7 do 14 dni.

Wybielanie przy życiu lampy Beyond

Wybielanie zębów przy pomocy lampy Beyond obecnie uważane jest za najszybszy (całość trwa od 30 min do około 1 godziny), najbezpieczniejszy i najbardziej skuteczny sposób. Podczas tego jednorazowego zabiegu można uzyskać rezultat wybielenia nawet o 8 odcieni. Rezultaty widać już po 1 wizycie.

Zabieg polega na nałożeniu specjalnego preparatu na powierzchnię zębów pacjenta, a następnie podświetla się go lampą Beyond. Światło emitowane, przez akcelerator przyspiesza proces wybielania, czego efektem są białe i lśniące zęby. Cały zabieg nie uszkadza szkliwa. Jednakże przed przystąpieniem do wybielania lampą Beyond, należy się skonsultować ze stomatologiem, aby ocenić stan zdrowia jamy ustnej, aby dostosować plan leczenia do potrzeb pacjenta.