Profilaktyka stomatologiczna

Profilaktyka stomatologiczna obejmuje szeroki zakres działań mających na celu utrzymanie zdrowia jamy ustnej oraz zapobieganie powstawaniu chorób.

Obejmuje ona stosowanie nici dentystycznej i płukanek, regularne wizyty kontrolne u stomatologa nie rzadziej niż co 6 miesięcy, zdrowe nawyki żywieniowe. A także regularne mycie zębów przynajmniej dwa razy dziennie i przy każdym myciu należy dokładnie szczotkować każdy ząb, wykonując ruchy wymiatające, a po wszystkim trzeba dokładnie wypłukać jamę ustną.

Dodatkowo profilaktyka stomatologiczna może również obejmować zabiegi fluoryzacji, uszczelnianie szczelin, czyli zabezpieczenie powierzchni zębów przed rozwojem próchnicy. W ramach wizyt kontrolnych przeprowadzane są instruktaże higieny jamy ustnej oraz odbywa się edukacja zdrowotna w zakresie nauki szczotkowania, doboru preparatów do codziennej higieny, czy używania nici dentystycznej. Dzięki regularnej profilaktyce stomatologicznej można utrzymać zdrowe zęby oraz uniknąć wielu problemów zdrowotnych związanych z jamą ustną, nieprzyjemnego oddechu oraz utraty zębów.

W ramach wizyty profilaktycznej możemy zaproponować następujące usługi:

  • Konsultacje i przeglądy stanu uzębienia i przyzębia
  • Lakowanie zębów

Zabezpieczenie bruzd i zagłębień w zębach lakiem szczelinowym, dzięki czemu codzienna higiena jamy ustnej staje się łatwiejsza, a bakterie nie osadzają się na zębach.

  • Lakierowanie zębów

Jest to procedura polegająca na nakładaniu specjalnego lakieru na powierzchnię zębów w celu ochrony przed próchnicą i innymi uszkodzeniami. Zabieg jest szybki i bezpieczny, wykonuje się go zarówno u dorosłych jak i u dzieci.

  • Fluoryzacja

Jest to zabieg polegający na na pokryciu oczyszczonych zębów preparatami bogatymi w fluor. Procedura jest bezbolesna i bezpieczna, która może być przeprowadzana za pomocą żeli, pianek lub lakierów zawierających wysokie stężenie fluoru. Fluor jest niezbędny dla zdrowia zębów, ponieważ wzmacnia ich powierzchnię i uodparnia na działania kwasów w jamie ustnej. Zabieg ten może zostać przeprowadzony na zębach stałych jak i mlecznych.

Zabiegi zostaną wykonane w sposób profesjonalny zaś wizyta w naszym gabinecie przebiega zupełnie bezstresowo.