Protetyka

Licówki porcelanowe

Licówki porcelanowe są to stałe uzupełnienia protetyczne stosowane do przykrycia licowej (wargowej) powierzchni zębów. Ich zaletą jest to, że pozwalają oszczędzić tkanki zęba. Dzięki założeniu ich na wszystkie zęby przednie, można uzyskać imitację zębów naturalnych, o idealnym kształcie i kolorze.

Korony porcelanowe

Korony porcelanowe są to uzupełnienia protetyczne pozwalające odbudować kształt i funkcję zniszczonego zęba gdy nie jest możliwa odbudowa zęba za pomocą wypełnienia.

Oferujemy dwa rodzaje koron porcelanowych:

  • Korony metalowe licowane porcelaną
  • Korony pełnoceramiczne – charakteryzujące się najlepszym efektem estetycznym

Most porcelanowe

Mosty porcelanowe są to uzupełnienia protetyczne zamontowane na stałe w ustach pacjenta pozwalające uzupełnić braki jedno lub kilkuzębowe. Most odtwarza brakujące zęby pod względem estetycznym jak i funkcjonalnym. Wskazaniem do ich stosowania są każde braki zębowe pod warunkiem obecności odpowiednio ulokowanych zębów filarowych.

Oferujemy dwa rodzaje mostów porcelanowych:

  • Mosty metalowe licowane porcelaną
  • Mosty pełnoceramiczne

Wkłady koronowo-korzeniowe

Są to uzupełnienia protetyczne stosowane w przypadku dużego zniszczenia własnych tkanek zęba. Cementuje się je na stałe w korzeniu zęba. Warunkiem do ich stosowania jest wcześniejsze leczenie kanałowe odbudowanego zęba. Służą one jako filar pod późniejszą odbudowę części koronowej zęba (korony, mosty).

Oferujemy dwa rodzaje wkładów koronowo-korzeniowych:

  • Wkłady koronowo-korzeniowe indywidualne wykonane w laboratorium protetycznym
  • Wkłady koronowo-korzeniowe wykonane z włókna szklanego modelowane w ustach pacienta.

Protezy akrylowe, protezy szkieletowe

Protezy szkieletowe stanowią najlepsze rozwiązanie wśród ruchomych uzupełnień protetycznych. Szkielet wykonany jest z metalu, a dzięki mocowaniu na klamrach i nie uciskaniu dziąseł nie wpływa destrukcyjnie na wyrostek zębodołowy tak jak protezy akrylowe. Są dużo cieńsze, maja dużo mniejszy zasięg. Nie łamią się i nie pękają. Metalowy szkielet umieszczony jest od wewnętrznej strony zębów. Nie jest on widoczny z zewnątrz.

Niestety czasami aby zapewnić najlepsze utrzymanie protezy szkieletowej metalowe klamry muszą być poprowadzone w strefie estetycznej i wtedy mogą być widoczne. Alternatywą dla nich są protezy szkieletowe bezklamrowe kombinowane.

Protezy szkieletowe bezklamrowe kombinowane

Protezy szkieletowe kombinowane należą do najbardziej precyzyjnych i zaawansowanych ruchomych uzupełnień protetycznych. Posiadają wszystkie zalety protez szkieletowych, ale jednocześnie nie posiadają widocznych metalowych klamer – tak nie pożądanych w odcinku przednim.

Utrzymanie protez bez klamrowych zapewnione jest dzięki wykorzystaniu elementów mocujących (zasuw, teleskopów bądź zatrzasków). Aby przymocować zatrzask trzeba założyć koronę porcelanową z przymocowanym do niej zatrzaskiem. Tylko w ten sposób zapewniona może być odpowiednia wytrzymałość i estetyka takiego uzupełnienia.

Inlaye i onlaye

Są to wypełnienia porcelanowe lub kompozytowe wykonane poza jamą ustną w laboratorium protetycznym. Dzięki temu osiągamy wyjątkową trwałość, dokładność i estetykę oraz wierne podobieństwo do własnego zęba.