Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca jest to dziedzina zajmująca się diagnostyką, profilaktyką i leczeniem zębów mlecznych i stałych u dzieci do 18 roku życia.

Celem jest zapewnienie dobrego stanu jamy ustnej dzieci, aby mogły się cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem. Kładziemy szczególny nacisk na dbanie o zęby mleczne już od samego początku, żeby nie dopuścić do zaawansowanej próchnicy, a w konsekwencji zarażenia stałych zębów. Może się zdarzyć taka sytuacja, że rosnący jeszcze ząb stały będzie trzeba od razu leczyć. Dlatego o zęby mleczne trzeba odpowiednio dbać, a w razie potrzeby od razu je leczyć.

Chore mleczne zęby bolą, przez co dziecko niepotrzebnie cierpi. W tym celu należy regularnie odwiedzać dentystę, by przyzwyczajać  dzieci od najmłodszych lat do regularnych wizyt u stomatologa dziecięcego. Nie każda bowiem musi wiązać się z leczeniem. Powinno się chodzić na różne wizyty kontrolne, podczas których sprawdzimy czy wszystko jest w porządku, a szczególnie czy poprawnie rosną zęby i czy ich kolejność wyrzynania jest odpowiednia

Nie zapominajmy także dbać o zdrowe nawyki związane z codziennym myciem zębów u dziecka. Aby zapobiegać problemom z zębami i utrzymać zdrową jamę ustną przez całe życie.

Wizyta u stomatologa dziecięcego może obejmować różne procedury, takie jak badanie jamy ustnej, czyszczenie zębów, usuwanie kamienia nazębnego, leczenie próchnicy plombowanie zębów,, a także edukację dotyczącą higieny jamy ustnej i prawidłowego odżywiania. Wykonujemy zabiegi w pełnym zakresie stomatologii dziecięcej, dbając o komfort i bezpieczeństwo dzieci podczas wizyty stomatologicznej.

Zajmujemy się takimi zabiegami jak:

  • Leczenie zębów mlecznych np. TWINKY – kolorowe wypełnienia
  • Leczenie zębów stałych nowoczesnymi metodami i materiałami
  • Profilaktyka próchnicy (lakowanie, lakierowanie, fluoryzacja)
  • Ekstrakcja zębów mlecznych i stałych