Czy należy się obawiać stomatologicznych zabiegów chirurgicznych?

Na pewno skojarzenia mogą być różne. W praktyce jednak nie ma się czego bać!
Chirurgia stomatologiczna łączy w sobie wiedzę stomatologiczną z umiejętnościami chirurgicznymi. Wykonywane procedury obejmują m.in. usuwanie zębów, wszczepianie implantów, chirurgiczną korekcję wad zgryzu oraz leczenie schorzeń błony śluzowej jamy ustnej.
Chirurgia stomatologiczna może być konieczna w wielu przypadkach, w tym:
1️⃣ Gdy ząb jest zbyt zniszczony, nie da się go uratować, lub może stanowić zagrożenie dla sąsiednich zębów i tkanek i potrzebna jest ekstrakcja, ale nie można zastosować tradycyjnych metod.
2️⃣ Gdy rozważamy wszczepienie implantu stomatologicznego. Można taki zabieg wykonać w przypadku braku jednego lub kilku zębów, w celu przywrócenia pełnej funkcji i estetyki.
3️⃣ W przypadku poważnych wad zgryzu, chirurg może przeprowadzić procedurę zmieniającą pozycję szczęki lub żuchwy.
4️⃣ W leczeniu zaawansowanych przypadków chorób przyzębia (paradontozę), chirurgia może być konieczna do przywrócenia zdrowia dziąseł i kości.
Jeśli macie jakiekolwiek pytania dotyczące chirurgii stomatologicznej lub potrzebujecie porady, jestem do dyspozycji. NZOZ Triodent oferuje usługi związane z chirurgią stomatologiczną. Dlatego, jeżeli planujecie nie tylko zwykłe, ale również i zaawansowane leczenie, to z przyjemnością zajmiemy się Waszymi uśmiechami!